You are currently viewing Szkolenie – pozyskanie grantów w praktyce.

Szkolenie – pozyskanie grantów w praktyce.

Nie mamy już wolnych miejsc na to szkolenie. Prosimy o kontakt osoby zainteresowane, to umówimy się w przyszłym roku 🙂 owes@fise.org.pl 

Zapraszamy na szkolenie, na którym pokażemy, jak pisać i gdzie szukać grantów na działania organizacji pozarządowych. 

Podczas warsztatu dowiecie się czym różni się projekt od wniosku grantowego oraz poznacie strukturę logiczną projektu. Zwrócimy uwagę na korzyści płynące z samodzielnego przygotowania wniosków grantowych oraz przyjrzymy się poszczególnym elementom projektów i wniosków. Zainspirujemy też do samodzielnego poszukiwania źródeł finansowania działalności Waszych organizacji.

Dla kogo przewidziane jest szkolenie: 
Szkolenie dla pracowników organizacji pozarządowych i grup inicjatywnych planujących założyć organizację pozarządową.  

Maksymalna liczba osób w grupie: 15 osób.  

Data szkolenia: 2 grudnia 2022 r. 
Miejsce szkolenia: Siedziba fundacji FISE, ul. Nowy Świat 49 

Obowiązują zapisy: kliknij tutaj 

Cel szkolenia: 
Pozyskiwanie grantów nie jest wiedzą tajemną. Dowiedz się, jak to zrobić.

Celem szkolenia jest zainspirowanie Was do samodzielnego pozyskiwania grantów na działalność organizacji i przekazanie praktycznej wiedzy dla osób, które przygotowują się do napisania pierwszych wniosków.

Dowiecie się gdzie szukać finansowania dla Waszych przedsięwzięć i czym różni się projekt od wniosku grantowego.  Krok po kroku przejdziemy przez strukturę logiczną projektu.  

W sposób praktyczny przejdziemy przez poszczególne elementy pisania wniosków i pokażemy, jak unikać najczęściej popełnianych błędów.  

Proces pozyskiwania grantów pokażemy na przykładzie konkretnych wniosków grantowych. 

Trenerki 

Joanna Gogolińska – Prezes Zarządu Fundacji Promo & Fund. Od 10 lat odpowiedzialna  za fundraising i rozwój Programu Explory w Fundacji Zaawansowanych Technologii, obecnie na stanowisku wiceprezeski Fundacji. Wcześniej kierowała działem PR i Fundraisingu w Fundacji ITAKA oraz pracowała jako specjalistka ds. PR i organizacji wydarzeń w firmach prywatnych. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku Stosunki Międzynarodowe oraz Studiów podyplomowych z zakresu PR na UW/ PAN. 

Natasza Nikiel – Wiceprezes Zarządu Fundacji Promo & Fund. Menadżerka marketingu z 20-letnim doświadczeniem pracy w biznesie; specjalizuje się w zarządzaniu marketingowym oraz budowaniu marek. Obecnie przedsiębiorczyni i właścicielka agencji marketingowej Brand Cafe, a także Prezes Zarządu Fundacji Harmonia – Przestrzeń Kobiecego Rozwoju. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku Stosunki Międzynarodowe, Studiów podyplomowych z zakresu PR na UW/ PAN, Studiów podyplomowych z zakresu Zarządzania firmą na WSE w Krakowie  oraz Studiów Podyplomowych z zakresu Języków Obcych w Biznesie na WSEH w Bielsku-Białej. 

Program szkolenia: 

9:00 – 10:30 Jak się przygotować do pozyskiwania środków? 

Na co szukamy środków? Nasze przedsięwzięcie. 

Gdzie szukać grantów, które pasują do działalności organizacji? 

Regulaminy i wytyczne – jak je czytać i na co zwracać uwagę? Mini-warsztat: Przygotowanie do pozyskiwania środków w praktyce. Praca   na przykładach.  

 

10:30 – 10:50 Przerwa  

 

10:50 – 12:20 Jak pisać wnioski o granty? 

Dlaczego wnioski grantowe warto pisać samemu? Fiszka projektu (co, jak, dla kogo i po co planujemy zrobić?)  Opis projektu we wniosku o dotację  – problem/ cele/ grupa docelowa/ działania/ rezultaty/ budżet. Jak przygotować budżet do wniosku? Jak opisać potencjał organizacji? Jak wpisać promocję projektu do grantu? 

Mini-warsztat: Pisanie wniosków w praktyce. Praca na przykładach. 

 

12:20 – 12:50 Przerwa 

 

12:50  – 14:30 Jak zwiększyć szansę powodzenia w procesie pozyskiwania grantów?

 

Złote zasady przygotowania wniosków grantowych.  

Omówienie doświadczeń prowadzących szkolenie oraz dyskusja z uczestnikami szkolenia  na temat ich doświadczeń i wyzwań związanych z pozyskiwaniem grantów. 

Szkolenie bezpłatne, dofinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.