You are currently viewing VI edycja Konkursu Znak Jakości Ekonomii Społecznej 2023

VI edycja Konkursu Znak Jakości Ekonomii Społecznej 2023

Informujemy, że trwa nabór wniosków do VI edycji Konkursu Znak Jakości Ekonomii Społecznej 2023. Termin składania wniosków upływa 31 marca. Konkurs składa się z 5 kategorii, w tym m.in. Debiutu Roku, Najlepszego Pracodawcy czy Pożyczki z Korzyścią Społeczną. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas VII Ogólnopolskiego Forum Ekonomii Społecznej w czerwcu br.

Celem konkursu jest uhonorowanie organizacji, które przyczyniają się do rozwoju społeczno-gospodarczego lokalnych społeczności. Te organizacje skutecznie realizują swoją misję społeczną, jednocześnie prowadząc działalność gospodarczą. Przyznawane certyfikaty pomagają w budowaniu wizerunku tych konkretnych organizacji oraz całego sektora ekonomii społecznej. W jednej z kategorii zostaną również nagrodzone samorządy, które wyjątkowo wspierają ekonomię społeczną i propagują idee spójności i solidarności społecznej.

 W ramach tegorocznej – szóstej edycji Konkursu przyznane zostaną certyfikaty w pięciu kategoriach:

Laureaci konkursu otrzymają nagrody w postaci pakietów doradczo-szkoleniowych o wartości ok. 10 000 zł (dla kategorii I-IV), produkcji filmów o działalności laureatów, udziału w targach branżowych (dla kategorii I-IV) oraz udziału w wizytach studyjnych. Podmioty certyfikowane otrzymają nagrody w postaci pakietów doradczo-szkoleniowych o wartości ok. 3 000 zł (dla kategorii I-IV).

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie i zgłaszania swoich inicjatyw i projektów związanych z ekonomią społeczną. Konkurs jest doskonałą okazją do promocji działań, a także zdobycia wartościowych nagród i wsparcia w dalszym rozwoju.

Zapraszamy do zapoznania się z ogłoszeniem o Konkursie pod adresem:

https://www.ekonomiaspoleczna.gov.pl/Znak,jakosci,Ekonomii,Spolecznej,2023…

Wszyscy zainteresowani udziałem w Konkursie zaproszeni są do zapoznania się z Regulaminem Konkursu oraz wypełnienia formularza zgłoszeniowego za pomocą generatora wniosków, dostępnego na stronie:

www.znakjakosci.mrips.gov.pl

 

Organizatorem konkursu jest:

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej

Departament Ekonomii Społecznej

Partnerami konkursu są:

Bank Gospodarstwa Krajowego

Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw