You are currently viewing Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych Współuczestniczy w Pikniku „Dni Czosnowa”

Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych Współuczestniczy w Pikniku „Dni Czosnowa”

Z przyjemnością ogłaszamy, że Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych aktywnie weźmie udział w wyjątkowym wydarzeniu, jakim będą „Dni Czosnowa”. Planowany na 2-3 września piknik odbędzie się na boisku w Czosnowie, przy ul. Leśnej 3.

W niedzielę, 3 września 2023, nasz namiot będzie pełen atrakcji, które z pewnością zachwycą uczestników:

  • od 15:00 do 18:00 odbędą się zajęcia plastyczne dla dzieci, FISE, prowadzone przez Elę Hołowienko. Malowanie kamieni i kolorowanie stanowią idealną okazję dla młodych artystów, by rozwijać swoją kreatywność,
  • od 15:00 do 16:00 zaplanowana jest Akademia Kobiet Skutecznych, która dostarczy inspiracji i wiedzy dla uczestniczek,
  • 16:00 do 18:00, zapraszamy na spotkanie ze Stowarzyszeniem MOC z Czosnowa, które podzieli się swoimi społecznymi inicjatywami i sukcesami.
  • 16:00 do 18: Dorota Sumińska, lekarka weterynarii, pisarka oraz publicystka, zaprezentuje swoje zwierzęce opowieści i zagadki, dzieląc się pasją i wiedzą.

Koło Gospodyń Wiejskich z Cząstkowa zaoferuje swoje piękne rękodzieło, a Koło z Kazunia Polskiego przygotowało pyszne pierniczki, które zachwycą podniebienia każdego smakosza. Dodatkowo, gadżety drewniane oferowane w ramach nagród za aktywność w grze terenowej pochodzą z Zakładu Aktywności Zawodowej RAWA w Rawie Mazowieckiej, co stanowi wyjątkowy gest wsparcia dla lokalnych inicjatyw. W trakcie pikniku będzie okazja do rozmowy z trenerką pracy w języku polskim i  w języku ukraińskim; będzie można zapytać o warunki i możliwości pracy wśród migrantów i osób zagrożonych wykluczeniem.

Oprócz naszych atrakcji, organizatorzy przygotowali bogaty program obejmujący zawody wędkarskie, rajd rowerowy, turniej piłki nożnej, mszę św., koncerty, taekwondo olimpijskie show oraz wiele innych wydarzeń. Loty balonem na ogrzane powietrze, dmuchańce, jazdy konne, strażackie wyzwania, prezentacje samochodów Toyota oraz różnorodne stoiska gastronomiczne zapewnią dodatkowe atrakcje dla wszystkich uczestników.

Chcemy podkreślić, że nasze działania podczas pikniku będą dostępne dla osób ze szczególnymi potrzebami. Z myślą o ich komforcie, prosimy o wcześniejsze informacje, byśmy mogli zagwarantować odpowiednie wsparcie.

Zadanie publiczne sfinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego – projekt „Popularyzacja ekonomii społecznej w świadomości mieszkańców Mazowsza – subregion 1”

#Mazowszepomaga, #MCPSpomaga, #programywspacia, #solidarnośćmazowiecka, #MCPS