You are currently viewing Dzieje się w Milanówku
Dzieje się w Milanówku

Dzieje się w Milanówku

Milanówek to nie tylko znane z jedwabiu i krówek miasto-ogród. W tym mieście prężnie działa Centrum Usług Społecznych, które nieustannie szuka nowych rozwiązań pomocowych i organizacyjnych dla swoich podopiecznych. Naturalnym kierunkiem takich poszukiwań są podmioty ekonomii społecznej.

Nasz wielozadaniowy zespół animatorek/konsultantek udał się do Milanówka na spotkanie, aby poznać się z lokalnymi organizacjami NGO zainteresowanymi odpowiedzią na pytanie: ”co oferuje ekonomia społeczna?”.

W gościnnych wnętrzach Centrum Usług Społecznych zebrali się przedstawiciele Fundacji Przyjaciele Dzieciom, gazetay internetowej „Obiektywna”, Stowarzyszenia T-Art, Milanowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Żyrardowskiej Federacji Organizacji Społecznych „Działaj.My”, Milanowskiego Klubu Scrabble „Matriks” oraz oczywiście Centrum Usług Społecznych. Bardzo miło było nam Was poznać!

Czas upłynął na wymianie doświadczeń i rozmowach o tym, w jakich obszarach działamy, kto jest naszą grupą docelową, jak możemy ze sobą współpracować, a przede wszystkim jakie rozwiązania oparte na ekonomii społecznej są adekwatne do oczekiwań i potrzeb lokalnej społeczności.

Na koniec spotkania przygotowano poczęstunek przygotowany przez organizatorów. Mimo deszczowej pogody, było to bardzo miłe i pełne pozytywnych emocji spotkanie. Nasz zespół opuścił Milanówek z przekonaniem o tym, że w przyszłości nie zabraknie ponownych spotkań i głębszej współpracy.