You are currently viewing Rowerowe Kulinaria w ogrodzie społecznym Kuchni Czerwony Rower
Rowerowe Kulinaria w ogrodzie społecznym Kuchni Czerwony Rower

Rowerowe Kulinaria w ogrodzie społecznym Kuchni Czerwony Rower

Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych wraz z Stowarzyszeniem Otwarte Drzwi współorganizowało lokalne wydarzenie „Rowerowe kulinaria” w ogrodzie społecznym Kuchni Czerwony Rower (Targowa 82).

FISE od ponad 30 lat wspiera inicjatywy oraz organizacje działające na rzecz zmiany systemu społeczno-ekonomicznego, aby był on coraz bardziej elastyczny, otwarty na współpracę i efektywny. Stowarzyszenie Otwarte Drzwi działa w tym samym obszarze, od początku swego istnienia odpowiada na realne potrzeby i problemy społeczne. – nasza współpraca jest nieunikniona!

Tym razem – ponieważ nie jest to pierwsza wspólna inicjatywa naszych organizacji – obie organizacje zorganizowały pokaz przygotowywania wegetariańskich dań połączony z możliwością degustacji oraz spotkaniem z dietetykiem.

Warto powiedzieć kilka słów o wyjątkowości Kuchni Czerwony Rower, która jest przedsiębiorstwem społecznym oferującym domowe posiłki, dania wegetariańskie oraz potrawy wybranych kuchni świata. Firma zatrudnia, szkoli i inspiruje osoby wykluczone społecznie, defaworyzowane oraz znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej.

Korzystając z usług przedsiębiorstw społecznych, takich jak Kuchnia Czerwony Rower, finansujesz posiłki, a także miejsca pracy i rozwoju zawodowego osób z niepełnosprawnościami i w kryzysie bezdomności. Warto o tym pamiętać, podczas podejmowania decyzji o  tym, gdzie się wybrać , aby coś zjeść.